ପରିବହନ କମିଶନର ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଓଡିଶା ଅନଲାଇନ କ୍ୟାବ ଚାଳକ ମହାସଂଘର  କର୍ମକର୍ତ୍ତା

ପରିବହନ କମିଶନର ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଓଡିଶା ଅନଲାଇନ କ୍ୟାବ ଚାଳକ ମହାସଂଘର  କର୍ମକର୍ତ୍ତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର ରିଖ ଗତ କିଛିଦିନ ତଳେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କେଦ୍ରସରକାରଙ୍କ ମୋଟରଜାନ ନିୟମ ଲାଗୁ କରିବା ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ  କଟକ ସ୍ଥିତ ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଓଡ଼ିଶା ଅନଲାଇନ କ୍ୟାବ ଚାଳକ ମହାସଂଘ ଆସୋସିଆସନର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ମାନେ କମିଶନର ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ସଂଜୀବ ପଣ୍ଡା ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ।

ରାଜ୍ୟ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ପଦ୍ମନ ସାମଲ,ପ୍ରଦୀପ ମହାନ୍ତି,ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ସାହୂ ପ୍ରମୁଖ  ତାଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଉପସ୍ଥାନ କରିବାକୁ ଯାଇ କହିଲେ କି ୨୦୦୪ ମସିହାରେ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିବା ଟାକ୍ସି ଭଡା ମୂଲ୍ୟ କିଲୋମିଟର ପିଛା ୩ ତାଙ୍କ ୬୦ ପଇସା କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ   ତାପରଠୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧାର୍ଯ୍ୟ ମୂଲ୍ୟ ବଢିନାହିଁ।ସେହିପରି ଅନଲାଇନ ଦୁଇ ଚକିଆ ଯାନ ସେବା (ରାପିଡୋ,ଯୁଗଣୁ,ଓଲା, ଉବେର)ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ତାହାପାଇଁ କିଛି ନିୟମ କରାଯାଇନାହିଁ ଯେମିତି କି ଚାରିଚାକିଆ ଜାନ ପାଇଁ ଦୁଇପ୍ରକାର ପଞ୍ଜିକରଣ ଥିବାବେଳେ (private & commercial) ଦୁଇ ଚକିଆ ଯାନ ପାଇଁ କୌଣସି ନିୟମ କରାଯାଇନାହିଁ ।ଏହି ଦୁଇ ଚକିଆ ଯାନ ପାଇଁ ଚାରିଚକିଆ କ୍ୟାବର ମାଲିକମାନେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଇ ଏମ ଆଇ ଦେଇପାରୁନାହାନ୍ତି ।ଆହୁରି କହିଥିଲେ କି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ  ରାଜ୍ୟ ସରକାର  ଫ୍ରି  ପାର୍କିଂଗ ଵ୍ୟଵସ୍ଥା ଘୋଷଣା  କରିଥିବାବେଳେ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଫ୍ରି ପାର୍କିଂଗ ର ସୁବିଧା ନାହିଁ।ସେହିପରି ଅନଲାଇନ କ୍ୟାବ ରେ ଯୋଉ କ୍ରାଇମ ହେଉଛି ତାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଯାଞ୍ଚ କରି ଚାଳକ ଙ୍କୁ  ପରିଚୟପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ଦରକାର ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।ଏହି  ପ୍ରତିନିଧି ଦଳରେ ଅଲ ଓଡିଶା ଅଟୋ ରିକ୍ସା ଚାଳକ ମହାସଂଘର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାର କଥା ଶୁଣି କମିଶନର ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ପଣ୍ଡା  ସମସ୍ୟାର ଶୀଘ୍ର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *