ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମୁକ୍ତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ର ଟର୍ମ ଏଣ୍ଡୄ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ। ।। 

ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମୁକ୍ତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ର ଟର୍ମ ଏଣ୍ଡୄ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ। ।।
ଭୁବନେଶ୍ୱର:୧୬.୦୯  2020, ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ମୁକ୍ତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ର  ଅନ୍ତିମ ବର୍ଷ / ଶେଷ ସେମିଷ୍ଟାର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଟର୍ମ-ଏଣ୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ନିମନ୍ତେ | ନ୍ୟାସନାଲ ଓପନ୍ ୟୁନିଭରସିଟି, 16 ଅକ୍ଟୋବର ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଶେଷ ପରୀକ୍ଷା ସମେତ, 17 ସେପ୍ଟେମ୍ବର, 2020 ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।ବିଶ୍ଵବିଦ୍ୟାଳୟ, ଜେଲ ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ 3 ଟି କେନ୍ଦ୍ର ସମେତ  33 ଟି ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଅଛି।
ମାଷ୍ଟର, ସ୍ନାତକ, ଡିପ୍ଲୋମା ଏବଂ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ୍ (22 ଜୁଲାଇ, 2020 ଅନୁଯାୟୀ), ଅନ୍ତିମ ବର୍ଷ/ଶେଷ ସେମିଷ୍ଟର ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ, ହଲ୍ ଟିକେଟ୍ (ପରୀକ୍ଷଣ ଇଣ୍ଟିମେସନ୍ ସ୍ଲିପ୍ସ) ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଅଛି |ଯେଉଁମାନେ ଶେଷ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାପାଇଁ  ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଯୋଗ୍ୟ ବିବେଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି, ସେହିମାନଙ୍କୁ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳ ଦ୍ୱାରା ନୋଟିସ ପଠାଯାଇଅଛି।
ଏହି ହଲ୍ ଟିକେଟ୍ , IGNOU ୱେବସାଇଟ୍ www.ignou.ac.in ରେ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ |

ଛାତ୍ରମାନେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ୱେବସାଇଟରୁ ହଲ୍ ଟିକେଟ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରି ପରୀକ୍ଷା ଦେଇପାରିବେ |

ଯଦି,ଯେଉଁମାନଙ୍କର ହଲ୍ ଟିକେଟ୍ (ପରୀକ୍ଷଣ ଇଣ୍ଟିମେସନ୍ ସ୍ଲିପ୍ସ) ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର ନାମ,
ସେହି କେନ୍ଦ୍ର ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକାରେ ରହିଛି,ସେହିମାନଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ,ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ଗୁଡିକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଅଛି।

ପରୀକ୍ଷଣର ସମଗ୍ର ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରଗୁଡ଼ିକ ସାମାଜିକ ଦୂରତ୍ୱ କୁ ଏବଂ ବର୍ତମାନ COVID-19 ସ୍ଥିତିରେ  ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ନିରାପତ୍ତା ପାଇଁ ଥିବା ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ସମସ୍ତ ନିର୍ଦେଶାବଳୀ ଗୁଡିକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବେ |

ଛାତ୍ରମାନେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ତଥା ସହପାଠୀ ମାନଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ ଓ ନିରାପତ୍ତା କୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ ଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ପାଳନ କରିବା ଏବଂ ସାମାଜିକ ଦୂରତ୍ୱ ବଜାୟ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ।

ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ/ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଦତ୍ତ valid identity card,ପରୀକ୍ଷା ସମୟରେ ପାଖରେ ରଖିବାପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଉଅଛି।

ପରୀକ୍ଷା ସମୟରେ,ପରୀକ୍ଷା ହଲ୍ ଭିତରେ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ଗୁଡିକ ପାଇଁ ଅନୁମତି ନାହିଁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *